Poszukujesz pracy sezonowej na wakacje? A może masz dłuższy urlop i chcesz w tym czasie podreperować domowy budżet? Atrakcyjne zatrudnienie możesz zdobyć w Holandii. Jakie zalety ma praca sezonowa w tym kraju?
Dla kogo praca sezonowa w Holandii?
Praca za granicą sezonowa doskonale sprawdzi się dla osób w różnym wieku. Studenci w czasie wakacji mogą zebrać pieniądze potrzebne na cały rok akademicki, a młodzi pracownicy podczas urlopu dorobić do pensji.
Dużym zainteresowaniem kobiet cieszy się praca w ogrodnictwie (przy ścinaniu i pakowania kwiatów, pakowaniu cebulek tulipanów, pielęgnacji roślin ozdobnych). Bogaty wybór takich ofert sprawia, że każdy może dobrać dla siebie ogłoszenie idealnie dostosowane do indywidualnych predyspozycji oraz oczekiwań finansowych.
Zatrudnienie w ogrodnictwie często podejmują zarówno osoby młode, jak i emeryci czy pary, które mogą skorzystać ze wspólnego zakwaterowanie (często pracodawcy zapewniają miejsca noclegowe osobom zatrudnianym w szklarniach). Praca od zaraz w Holandii z zakwaterowaniem jest bezpieczna, nie wymaga wynajmowania pokoju i ponoszenia opłat za przejazdy.
Panowie mogą znaleźć zatrudnienie na produkcji czy w magazynach, które jest nieco bardziej wyczerpujące fizycznie (najczęściej jest to praca stojąca), ale w zamian stawki godzinowe są wyższe.
Zalety pracy sezonowej w Holandii
Legalne zatrudnienie w Holandii pozwala już podczas miesiąca zdobyć pokaźny zastrzyk gotówki. Najniższa stawka miesięczna w tym malowniczym europejskim kraju wynosi 1995 euro (Holandia słynie jako kraj oferujący jedne z najwyższych zarobków w Europie).
Agencje pośrednictwa pracy zapewniają legalne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, ubezpieczenie i wsparcie konsultanta w razie problemów. To sprawia, że nawet sezonowa praca w Holandii bez języka za najniższe miejscowe wynagrodzenie dla wielu Polaków jest bardzo korzystna.
Polacy zatrudnieni w Holandii są objęci ochroną miejscowego prawa pracy, a w razie nieprawidłowości czy zaniżania stawek przez pracodawcę mogą skorzystać z pomocy miejscowego odpowiednika Państwowej Inspekcji Pracy.